Достапни линкови

Тел Авив: Шарон повторно лидер на Ликуд партијата


Израелскиот премиер Ариел Шарон повторно е избран за лидер на владејачката Ликуд партија. Тоа значи дека Шарон ќе биде кандидат за премиер и на наредните парламентарни избори во Израел, закажани за јануари наредната година.
XS
SM
MD
LG