Достапни линкови

Филипини: Канада и Австралија ги затворија амбасадите поради можни тероростички напади


Канада и Австралија денеска привремено ги затворија своите амбасади поради заканаи од терористички напади на Филипините. При тоа тие ги повикаа своите граѓани да не патуваат на Филипините. Заканите за терористички напади во Југоисточна Азија се интензивираа по бомбардирање на индонезискиот остров Бали во октомври кога загинаа околу 200 луге.
XS
SM
MD
LG