Достапни линкови

Кенија: Напади на израелски хотел и авион


Властите во Ерусалим велат дека тројца бомбаши самоубици убија најмалку осум лица кога нивната кола експлодираше во израелски хотел близу до Кенискиот град, Момбаса. Израелскиот министер за надворешни работи, Бенјамин Нетанјаху изјави дека две израелски деца загинале во напад на хотелот. Во исто време се испалени и ракети врз израелски патнички авион кој од Кенија патувал за Ираел, но не бил погоден. Агенциите јавуваат дека израелската компанија Ел Ал ги откажала сите мегународни летови.
XS
SM
MD
LG