Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател повика на реформи


Иранскиот претседател Мохамед Катани денеска ги повика конзервативците да пристапат кон неговата програма за реформи. Неговиот апел е во време на политички тензии помегу иранските реформисти кои имаат контрола во парламентот и конзерватиците кои ги контролираат судовите и безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG