Достапни линкови

Москва: Русија ја повика Грузија да ги екстрадира осумте чеченски бунтовници


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов денеска ги повика властите во Грузија да ги екстардираат осумте чеченски бунтовници откако судот за човекови права во Стразбур ја повлече одлуката за екстардиција. Портпаролот на министерот за надворешни работи, Александар Јаковленко изјави дека одлуката на судот и остава можност на Грузија да не прифати да ги екстрадира оние кои Русија ги
нарекува терористи.
XS
SM
MD
LG