Достапни линкови

Москва: Средба Путин - Лукашенко


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Москва се среќава со белорускиот претседател Александар Лукашенко. Тема на разговори е идејата за унија мегу Русија и Белорусија.
XS
SM
MD
LG