Достапни линкови

Берлин: Средба Шредер - Сезер


Турскиот претседател Ахмед Сезер ќе се сретне со германскиот канцелар Герхард Шредер во Берлин на разговори за шансите на Турција за членство во Европската унија. Турција во 1999 година беше формален кандидат за членство во Унијата, но досега не и беше посечен конректен термин за почеток на разговори.
XS
SM
MD
LG