Достапни линкови

Њујорк: Продолжена програмата „Нафта за храна“ уште девет дена


Службите на Советот за безбедност на Обединетите нации информираат дека ја продолжуваат програмата Нафта за храна и во наредните девет дена. Инаку ова е програма наменета за ублажување на последиците што ги претрпува населението во Ирак поради санкциите воведени против режимот во Багдад.
XS
SM
MD
LG