Достапни линкови

Москва: Идната недела средби на Путин со претседателите на Кина и Индија


Рускиот претседател, Владимир Путин наредната недела предвидено е да го посети Киргистан како дел од турнејата во Кина и Индија. За време на посетата тој ќе се сретне со кинескиот претседател и индискиот премиер.
XS
SM
MD
LG