Достапни линкови

Газа: Акција на израелските сили


Палестински извори соопштија дека израелските тенкови и околопни возила влегле во централниот појас на Газа. Вчера израелските трупи се повлекоа од западниот дел на Витлеем откако уапсија повеќе од 20 палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG