Достапни линкови

Белград: Посета на Илир Мета


Министерот за надворешни работи на Албанија, Илир Мета денеска пристигнува во дводневна посета на Сојузна Република Југославија. За време на посетата тој ќе разговара со претставници на југословенските и српските власти, а ќе бидат потпишани и повеќе договори од областа на економијата.
XS
SM
MD
LG