Достапни линкови

Косовска Митровица: ОН воспоставиле контрола


Службите на Обединетите нации информираат дека воспоставиле контрола во доминантниот српски град, Косовска Митровица во Косово во кој населението даваше отпор на присуството на мегународната заедница во оваа провинција. Инаку Косово е под контрола на Обединетите нации и НАТО од јуни.
XS
SM
MD
LG