Достапни линкови

Париз: Штрајк на вработените во јавниот сектор


Дестици ијлади вработени во јавниот сектор во Франција денеска одржуваат масовни демонстрации чија цел е да го искажат револтот против приватизацијата на овие служби. Од јавниот сервис се очекува да работи само државната железница која ја поврзува Франција со земјите од околината.
XS
SM
MD
LG