Достапни линкови

Москва: Средба Путин - Абдулда


Израелско - палаестинскиот конфликт и Ирак се меѓународните теми за разговор на денешните разговори во Москва меѓу рускиот претседател Владимир Путин и јорданскиот крал Абдула. Станува збор за четврта посета на јорданскиот суверен откако тој го замени на престолот неговиот татко кралот Хусеин.
XS
SM
MD
LG