Достапни линкови

Њујорк: Гласање за продолжување на програмата „Нафта за храна“


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе гласа за 6-месечно продолжување на програмата ,,Нафта за храна,, со Ирак. На дневен ред е и продолжувањето на мисијата на мировните сили во Авганистан за една година.
XS
SM
MD
LG