Достапни линкови

Виена: Вонредни парламентарни избори


Денеска во Австрија започнаа вонредните парламентарни избори. Истражувањата на јавното мислење покажуваат дека ќе се води тесна трка помегу козервативната партија на канцеларот Волфганг Шисел и опозиционите социјалдемократи.
XS
SM
MD
LG