Достапни линкови

Сеул: Железничката линија со Северна Кореа под знак прашалник


Во министерството за одбрана на Јужна Кореја велат дека договорот да се отвори железничка врска со Северна Кореја е во опасност, откако властите властите на оваа држава одвија да се вклучат Обединетите Нации во операцијата на деминирање.
XS
SM
MD
LG