Достапни линкови

Швајцарија: Референдум за законите за азил


Граѓаните на Швајцарија денеска гласаат на референдум кој треба да ја принуди владата да ги прифати законите за азил кои се најстроги во Европа. Законите треба да бидат ефикасна брана за добивање азил на бегалците кои пристигнуваат во Швајцарија од трети земји.
XS
SM
MD
LG