Достапни линкови

Вашингтон: Кина и САД ги зајакнуваат воените односи


Кина и Соединетите држави се обидуваат да ги зајакнат нивните нестабилни воени односи со посета на американсакиот уништувач на подморници Фостер во неколку пристаништа на кинеската мортнарица. Посетата следи по договорот од минатиот месец постигнат мегу американсакиот и кинескиот претседател, Џорџ Буш и Џијанг Цемин.
XS
SM
MD
LG