Достапни линкови

Пекинг: Кина ја усогласува надворешаната политика


Кинескиот министер за надворешни работи Танг Џиахуан изјави дека Пекинг ја усогласува надворешната политика и се залага за подобри односи со НАТО. Ова следи по разговорите во Москва со рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов.
XS
SM
MD
LG