Достапни линкови

Филипини: 33 загинати во автобуска несреќа


Најмалку 33 лица загинаа, а шестмина се повредени денеска кога автобус падна во провалија на Филипините. Извештаите велат дека несреќата се случила откако возачот загубил контрола на автобусот поради технички причини.
XS
SM
MD
LG