Достапни линкови

Вашингтон: Буш утре ќе го потпише актот за внатрешна безбедност


Американскиот претседател Џорџ Буш утре во Вашингтон ќе го потпише актот за внтрешната безбедност на земјата. Конгресот го одобри овој закон минатиот вторник со цел да се формира Оддел за безбедност на земјата чија цел би била да ја брани Америка од нови терористички напади.
XS
SM
MD
LG