Достапни линкови

Израел: Исламски Џихад нападна патрола на бродови


Милитантното палестинско движење Исламски џихад ја презеде одговорноста за денешниот напад на патролата на бродови во која се ранети четворица израелски морнари. Нападот следи по апелот на Палестинската ослободителна организација за запирање на нападите врз израелски цивили.
XS
SM
MD
LG