Достапни линкови

Блиски Исток: Организацијата на Арафат бара да прекинат нападите врз цивили во Израел


Палестинската ослободителна организација апелира веднаш да прекинат нападите против цивилното население во Израел. Ова е договорено на синоќешниот состанок на извршниот комитет на оваа организација воден од палестинскиот лидер Јасер Арафат.
XS
SM
MD
LG