Достапни линкови

Њујорк: Делегација на Советот за безбедност на ОН ќе го посети Косово


Делегација на Советот за безбедност на Обединетите Нации информира дека ќе го посети Косово. Целта на посетата која ќе биде од 13 до 17 декември е да се даде поддршка на работата на Обединетите Нации на Косово, кои управуваат со провинцијата од јуни 1999.
XS
SM
MD
LG