Достапни линкови

Москва: Депортирани 117 Таџикистанци


Русија изутрината депортираше 117 таџикистански илегални работници во нивната земја. Тимур Таборов, директор на таџикстанската миграциска служба изјави дека тие се депортирани поради фалсификувани пасоши и визи.
XS
SM
MD
LG