Достапни линкови

Прага: САД го бараат воздушниот простор на Унгарија при напад на Ирак


Соединетите држави побараа да влез на американските авиони во воздушниот простор на Унгарија, а не Унгарија да ги стави на располагање своите воени единици во случај на напад на Ирак. Ова во Прага го изјави унгарскиот премиер Петер Меѓеши по повод писмото што унгарската влада го добила од американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG