Достапни линкови

Нигерија: Повеќе од сто загинати во нереди


Повеќе од 100 луѓе беа убиени во нередите пред претстојниот избор за мис на светот кој треба да се одржи во Нигерија, соопштија медицинските служби. Причина за нередите се осудата на настанот кој треба да биде одржан на 7 декември во главниот град на Нигерија – Абуја од страна на една муслиманска група.
XS
SM
MD
LG