Достапни линкови

Прага: Пауел му порача на Хусеин да соработува со инспекторите


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Соединетите држави не треба да се придржуваат до рокови, во случај да се одобри воен напад врз Ирак. Според него, Вашингтон не бара војна и му порачува на Садам Хусеин да соработува со инспекторите за оружје на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG