Достапни линкови

Прага: Според Буш, Чеченија внатрешен проблем на Русија


Американскиот претседател Џорџ Буш оцени дека проблемот со Чеченија е внатрешна работа на Русија. Ние се надеваме дека решението може да се најде по мирен пат, изјави Буш.
XS
SM
MD
LG