Достапни линкови

Еквадор: Петмина загинати при експлозија во склад со оружје


Петмина загинаа, а околу 300 се повредени во вчерашната експолозија во скалд за оружје во најголемата воена база во Еквадор. Портпарол на армијата изјави дека експозијата била предизвикана од ненадејна детонација од рачна граната.
XS
SM
MD
LG