Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот одобри формирање агенција за домашна безбедност


Американскиот Конгрес го одобри формирањето новата владина агенција за домашна безбедност, која ќе има задача да се справи со терористичките закани. Новата агенција ќе обедини 22 федерални служби и ќе има околу 170 илјади вработени. ЦИА и Еф Би Ај и натаму ќе останат посебни служби.
XS
SM
MD
LG