Достапни линкови

Прага: Буш разговараше со Хавел


Американскиот претседател Џорџ Буш попладне во Прага ќе говори за реорганизацијата на НАТО пред учесниците на Атлантскиот студентски самит. Претходно, Буш разговараше со чешкиот претседател Вацлав Хавел, а најавени се одвоени средби и со претседателот на Турција Ахмет Неџет Сезер, со британскиот премиер Тони Блер и со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон.
XS
SM
MD
LG