Достапни линкови

Брисел: Средба на министрите за надворешни работи на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Брисел ќе разговараат за ситуацијата во Ирак, Блискиот Исток, Белорусија, Северна Кореја и Балкан. Една од темите во однос на Балканот е соработката со Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG