Достапни линкови

Багдад: Средба меѓу Сабри и Бликс


Ирачката влада соопшти дека денеска ке биде одржана средба меѓу министерот за надворешни работи Наџи Сабри и шефот на инспекторскиот тим на Обединетите Нации Ханс Бликс. Станува збор за подготовки за инспекција на ирачкото оружје за масовно уништување согласно резолуцијата на Обединетите Нации, која Бликс очекува да почне на 27 ноември.
XS
SM
MD
LG