Достапни линкови

Белград: Коштуница, Шешељ и Палевиќ кандидати на изборите во Србија


На повторните претседателски избори во Србија што треба да се одржат на осми идниот месец граѓаните ќе се определуваат за тројца кандидати – Воислав Коштуница, Борислав Палевиќ и Воислав Шешељ. Претходните избори беа неуспешни поради слабиот одзив на граѓаните.
XS
SM
MD
LG