Достапни линкови

Рим: Поранешниот премиер Андреоти осуден на 24 години затвор


Поранешниот италијански премиер Џулио Андреоти е осуден на 24 години затвор поради вмешаност во убиството на еден новинар во 1978 година. Андреоти беше на чело на седум италијански влади.
XS
SM
MD
LG