Достапни линкови

Газа: Акција на израелсите сили


Израелски хеликоптери и тенкови изутрината го нападнале штабот на палестинската служба за безбедност во Газа. Израелските војници потоа влегле во зградите и, според очевидци, почнале да подметнуваат пожари. Израелската армија соопшти дека овие простории биле користени за правење оружје.
XS
SM
MD
LG