Достапни линкови

Приштина: Посета на Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска, во рамките на неговата балканска турнеја, престојува на Косово. Планирано е по разговорите со шефот на УНМИК Штајнер и со политичките претставници на албанците и на србите, тој да ја посети Косовска Митровица.
XS
SM
MD
LG