Достапни линкови

Тел Авив: Арафат ќе биде протеран ако продолжи палестинскиот тероризам


Ираелскиот министер за надворешни работи Бенјамин Нетанјаху изјави дека доколку продолжи палестинскиот тероризам, Јасер Арафат ќе биде протеран, а неговиот режим соборен. Израелските сили повторно ја презедоа контролата врз Хеброн, каде што при палестинскиот напад, беа убиени 12 Израелци.
XS
SM
MD
LG