Достапни линкови

Москва: Чешката одлука за неиздавање виза на Лукашенко ехо на студената војна


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов оцени дека одлуката на Чешка да не му издаде виза на претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, кој имаше намера да присуствува на самитот на НАТО, претставува ехо на Студената војна. Сепак, додаде Иванов, Русија нема да се меша во овој случај.
XS
SM
MD
LG