Достапни линкови

Лондон: Три лица обвинети за планирање терористички напад во метрото


Британските власти обвинија три лица за планирање терористички напад во лондонското метро. Телевизијата Скај Њуз јави дека станува збор за тројца муслимани кои се членови на групата наречена Северно-африкански фронт, кој е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG