Достапни линкови

Москва: Иванов се надева дека новиот устав на Чеченија ќе биде усвоен


Рускиот министер за надаворешни работи Игор Иванов изрази надеж дека предложениот нов уставен статус за Чеченија што предвидуваа таа територија да претставува дел од Русија, ке биде усвоен на претстојниот референдум. По вчерашната средбата со францускиот министер за надворешни работи Доминик де Вилепин во Париз, Иванов додаде дека референдумот за ова прашање претставува легална основа за решавање на проблемот.
XS
SM
MD
LG