Достапни линкови

Москва: Посета на Леонид Кучма


Рускиот претседател Владимир Путин и украинскиот претседател Леонид Кучма денеска ке остварат средба во Москва која треба да биде фокусирана врз економската и соработката мегу двете земји во трговијата со гас. Кучма утре треба да отпатува во Кина.
XS
SM
MD
LG