Достапни линкови

Прага: Буш ќе ги посети Литванија, Русија и Романија по самитот на НАТО


Белата Куќа соопшти дека преседателот Џорџ Буш, по самиот на Нато што ке се одржи во наредната недела во Прага, ќе ги посети Литванија, Русија и Романија. Советникот за национлана безбедност Кондолиза Рајс изјави дека Буш во Прага, каде што Алијансата треба да гласа за прием на нејзините нови членови, треба да пристигне во среда.
XS
SM
MD
LG