Достапни линкови

Газа: Напад на израелски хеликоптер


Израелски хеликоптер изутрината стрелал врз една зграда во Газа за која Израел тврди дека претставува работилница за производсво на оружје. Зградата е целосно уништена а дест куки во околината се оштетени. Синоќа палестинските сили отворија оган во една еврејска неселаба во Запдниот брег при што дванаесет лица се убиени, а десетици се повредени. Претходно изрелските сили во рација што ја преземале во Рамалах упасиле 17 членови на радикалнта палестинска организација Хамас.
XS
SM
MD
LG