Достапни линкови

Ингушетија: Четири лица загинале во самоубиствен напад


Четири лица загинале, а осумина биле повредени во денешниот самоубиствен напад на еден контролен пункт во руската република Ингушетија. Според полициски извори, станува збор за чечнски бунтовник кој експлозивната направа ја активирал во еден автобус.
XS
SM
MD
LG