Достапни линкови

Осло: Прв човек кој со чамец го минал Атлантскиот Океан


Норвешкиот доктор Стеин Хоф стана првиот човек кој на чамец без никаква асистенција го минал Атлантскиот Океан. На пеесет и седум годишниот Хоф му требаа 96 дена да го мине Океанот од Лисабон до Гвајана во должина од над шест илјади и осумстотини киломтери.
XS
SM
MD
LG