Достапни линкови

Вашингтон: САД подготвени за одбрана од тероризам при евентуален напад над Ирак


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека Вашингтон е подготвен за можните терористички напади спонзорирани од Ирак доколку претседателот Џорџ Буш нареди воена акција против таа земја. Според Рамсфелд, постои опасност - Садам Хусеин да употреби хемиско оружје против американските трупи.
XS
SM
MD
LG