Достапни линкови

Грозни: Киднапирани двајца Руси возачи на Меѓународниот црвен крст


Двајца Руси кои работеле како возачи во Меѓународниот црвен крст вчера се киднапирани од Чеченците во близина на градот Грозни соопшти оваа хумнитарна организациај во Москва. Возачите биле пресретнати и одведени од вооружен маскиран маж откако претходно ја доставиле хуманитарната помош, додека еден друг човек кој патувал со конвојот се вратил во Ингушетија.
XS
SM
MD
LG